Aktie Vrijheidsbrief – zondag 19 juni
Deze maand schrijven wij voor twee broers en advocaten Hazza en Rashed al-Marri die in Qatar veroordeeld zijn tot een levenslange celstraf. Hazza werd gearresteerd omdat hij meedeed aan een protest tegen een nieuwe discriminerende verkiezingswet in Qatar die de Al Murra-stam uitsluit. Rashed werd gearresteerd toen hij zij broer wilde vertegenwoordigen. De broers weigerden een verklaring te ondertekenen waarin ze beloven te stoppen met het bekritiseren van de nieuwe wet.
In de te schrijven brief roepen we de minister van Justitie in Qatar op Hazza en Rashed al-Marri onmiddellijk vrij te laten..
- De brief inclusief postzegel is na de dienst voor € 1,50 te koop
- Wilt u zo vriendelijk zijn om gepast te betalen om contacten zo veel mogelijk te vermijden
Natuurlijk kunt u ook nog mee doen met de mailacties via amnesty.nl/kom-in-actie/acties. De mailacties herkent u aan “stuur een mail! @”.
De Aktie Vrijheidsbrief wordt al meer dan vijfentwintig jaar gehouden in een groot aantal kerken in Amstelveen en Amsterdam-Buitenveldert. Maandelijks wordt een schrijfactie georganiseerd voor mensen ergens in de wereld die ten onrechte of zonder eerlijk proces worden gevangen gehouden. Of als marteling en het onthouden van medische behandeling aan de orde is.
Elke derde zondag van de maand, met uitzondering van de maanden juli en augustus, wordt in de deelnemende kerken de over te schrijven of voorgedrukte brief te koop aangeboden. Naast de vertaling van de brief die meestal in het Engels is, wordt ook achtergrondinformatie gegeven over het betreffende land. Met de voorgedrukte brief wordt tegemoet gekomen aan de wens van ouderen die moeite hebben met het schrijven van een andere taal en aan hen die geen tijd hebben de brief over te schrijven.
Het initiatief voor de Aktie Vrijheidsbrief werd destijds genomen door een aantal jongeren uit de (voormalige) Bankraskerk. Nadat zij geloofsbelijdenis hadden gedaan wilden zij op een concrete en zinvolle manier uiting geven aan hun geloofsovertuiging en kwamen zij op het idee een schrijfactie te starten.